Konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, Wielkie Oczy, 09.05.2019

W dniu 09.05.2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkich Oczach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Cewkowie w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza w składzie: Karolina Bednarz, Marcelina Rembisz, Maciek Pawlik i Kacper Nieckarz oraz grupa starsza: Radek Jabłoński, Kamil Rogoża i Kamil Barszcz. Zawody składały się z 3 modułów:
- testu wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego,
- umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym podczas zdarzenia drogowego,
- umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód.
W każdej kategorii wiekowej rywalizowało 7 drużyn reprezentujących swoje gminy. Wymagania turniejowe stały na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta. O ostateczne klasyfikacji decydowały czasami pojedyncze punkty.
W ostatecznej klasyfikacji nasze drużyny stanęły na podium turnieju zajmując odpowiednio – grupa starsza III miejsce a grupa młodsza II miejsce.
Pragniemy serdecznie pogratulować naszym uczniom oraz podziękować opiekunom – panu Adamowi Tracz oraz pani Monice Nieckarz za wkład pracy, poświęcony czas w przygotowanie uczniów do konkursu.
Dziękujemy również Wójtowi Gminy Stary Dzików panu Tomaszowi Jabłońskiemu za sponsoring turnieju oraz zapewnienie transportu dla naszych uczestników konkursu.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska