Aniela Mrówka doceniona w "Sabałowych Bajaniach"


Pani Aniela Mrówka z Cewkowa podczas 50. Jubileuszowego Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” - Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych,  zdobyła II miejsce w kategorii śpiew solowy.

Konkurs rozegrano 15 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Jego głównym celem jest kultywowanie i popularyzowanie tradycji gawędziarstwa, śpiewu, gry na ludowych instrumentach oraz pielęgnowanie i rozwój tradycyjnej kultury ludowej. W tym roku wzięło w nim udział m.in.  42 gawędziarzy, 54 instrumentalistów, 39 śpiewaków solistów i 33 grupy śpiewacze z dziewięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego oraz ze Słowacji.

Śpiewająca Aniela Mrówka wraz z grającą na cymbałach Anną Rydzik z Grodziska Dolnego oraz Zespołem Śpiewaczym "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic, reprezentowała Podkarpacie.  Cała trójka została nominowana do udziału w "Sabałowych Bajaniach" podczas Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, który odbył się 15 maja w Kańczudze.

Pani Anieli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w propagowaniu i ocalaniu od zapomnienia folkloru Ziemi Lubaczowskiej!

Źródło: www.zlubaczowa.pl

Autor: Zbigniew Broź
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska