Dobra passa Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie trwa

Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych w Dąbkach k. Koszalina to 6-ta impreza rangi mistrzostw Polski, w jakich sekcja bierze udział i nieprzerwanie z każdej przywozi medal. Tym razem srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła pierwsza drużyna dziewcząt w kategorii do lat 10 w składzie Jagoda Kozicka i Zuzanna Czerniak. Jagoda jako pierwsza zawodniczka z gminy Stary Dzików w kwietniu zdobywając brązowy medal indywidualnych MP została powołana do kadry Polski wyjeżdzającej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Litwa 30.07-9.08.2018). Niestety z przyczyn rodzinnych musi zrezygnować z wyjazdu.

W Dąbkach startowały również inne drużyny. Druga drużyna w składzie: Milena Śliwa, Julia Nieckarz i Maja Ozimek zdobyła 9. miejsce. W kategorii chłopców do lat 8 I drużyna w składzie: Hubert Goraj, Patryk Leniart i Emanuel Bajk (wypożyczony z LSWKS Złote Piony Bielawa) zajęła 4. miejsce a druga w składzie: Łukasz Śliwa, Michał Halesiak i Paweł Goraj) – 8 miejsce. Startowała również młoda (11 lat) drużyna dziewcząt w kategorii do lat 13 i zajęła 6 miejsce.

Warcabistów czeka jeszcze ważny wyjazd na Indywidualne Mistrzostwa Polski Dzieci (kat. do lat 6 i 8) w dniach 6-8 lipca br. w Bydgoszczy i wszyscy mają nadzieję, że medalowa passa zostanie podtrzymana.