Gmina Stary Dzików pod Biało-czerwoną


Jeśli chcesz, by w gminie Stary Dzików stanął maszt z biało-czerwoną flagą, to dołącz do akcji pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego „Pod Biało-czerwoną”.

Wystarczy wejść na stronę̨ https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i oddać głos (uwaga: w ankiecie, w której oddajemy swój głos, w polu „Wybierz miejscowość” wpisujemy miejscowość gminną, czyli Stary Dzików). Liderem projektu w naszej gminie jest Wójt Gminy Tomasz Jabłoński.

Głosuj na gminę Stary Dzików! Potrzebujemy minimum 100 głosów, ale im więcej tym lepiej, gdyż w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Głosy będą zbierane do 11 listopada 2020 roku.

Szczegóły i regulamin: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów (w przypadku Gminy Stary Dzików – 100) poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska