Uroczystość patriotyczno-religijna


We wtorek 15 września 2020 r. na cmentarzu w Starym Dzikowie odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna dla uczczenia Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy września 1939 roku bitew obronnych Ziemi Lubaczowskiej, w okolicach Dzikowa, Oleszyc i Ułazowa.

Z uwagi na zagrożenie COVID-19 tegoroczna uroczystość miała skromny przebieg. Uczestnicy zebrali się przy pomniku poległych żołnierzy, gdzie odmówili modlitwę poprowadzoną przez Proboszcza Parafii w Starym Dzikowie ks. Roberta Mokrzyńskiego i oddali hołd żołnierzom poprzez złożenie wiązanek pod Mogiłą Bohaterskich Obrońców Ojczyzny. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy.

Na uroczystość przybyły delegacje: Gminy Stary Dzików z Wójtem Tomaszem Jabłońskim i Przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Ozimkiem wraz z radnymi, Powiatu Lubaczowskiego ze Starostą Zenonem Swatkiem i członkiem Zarządu Powiatu Józefem Ozimkiem, Szkoły Podstawowej w Cewkowie z Dyrektorem Andrzejem Buksakiem, Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie z Dyrektorem Kazimierą Tracz i drużyny harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Cewkowie z drużynową Janiną Szkoda.

Galeria zdjęć

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska