Festiwal folklorystyczny „Spotkanie z kulturą”


W niedzielę 25 lipca 2021 r. mieszkańcy gminy Stary Dzików i gmin sąsiadujących mieli okazję spotkać się przy dźwiękach muzyki ludowej i rozrywkowej na Festiwalu folklorystycznym „Spotkanie z kulturą”. Spotkanie odbyło się na stadionie Klubu Sportowego „Victoria” w Starym Dzikowie.
Serdecznie dziękujemy za obecność Pani Annie Huk - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pani Annie Kordys - Dyrektor Biura Poselskiego Pani Teresy Pamuły, Zenonowi Swatkowi - Staroście Powiatu Lubaczowskiego oraz Barbarze Broź - Wicestaroście Powiatu Lubaczowskiego.
Na scenie podczas koncertów wystąpiły zespoły: "Dzikowianie" ze Starego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Zamchu, "Stokrotki" z Cewkowa Woli, Grupa RADSOŁ, Kapela "Odnowa", Malibu, Shantel i Energy Girls. A podczas zabawy nocnej mieszkańców bawił zespół Focus-Live. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie kulinarnym przygotowując wiejskie smakołyki. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchanych zjeżdżalni oraz wziąć udział w konkursie plastycznym. Podczas festiwalu była również możliwość zaszczepienia się przeciw Covid w Mobilnym Punkcie Szczepień.
W czasie festiwalu odbyło się uroczyste przekazanie tablic istniejącego w latach międzywojennych urzędu gminy w Nowym Dzikowie. Tablice zostały odczyszczone i zakonserwowane przez p. Wiesława Króla, który to przekazał je Wójtowi Gminy i sołtysowi wsi Nowy Dzików a zostaną one umieszczone w izbie pamięci w świetlicy wiejskiej w Nowym Dzikowie.
Festiwal był współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji „Szczepimy się z KGW”.

Galeria zdjęć

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska