Dożynki Gminne


W niedzielę 5 września 2021 r. odbyły się Dożynki Gminne w Starym Dzikowie.

Dożynki rozpoczęły się od Mszy Świętej, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Po niej w tradycyjnym barwnym korowodzie władze gminy wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi przeszli na stadion sportowy w Starym Dzikowie. Jak na dożynki przystało, dzielono chlebem z tegorocznych zbóż. Przepięknie udekorowany bochenek chleba jako dar składali starostowie dożynek – Justyna i Andrzej Nieckarz. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał Tomasz Jabłoński – Wójt Gminy Stary Dzików, który w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście: Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, w imieniu Senatora Mieczysława Golby – Józef Ozimek – członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego oraz w imieniu Teresy Pamuły Posła na Sejm RP – Tomasz Dec.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na program artystyczny. Część artystyczną dożynek rozpoczął występ Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Dzikowa, a następnie wystąpiły Koło Gospodyń Wiejskich z Cewkowa, Kapela Ludowa "OdNowa" oraz zespół Tip-Top. Na zabawie zagrał zespół Cantina.

W tym dniu zostały przygotowane dla dzieci darmowe dmuchane zjeżdżalnie. Dla wszystkich mieszkańców w kuchni polowej była serwowana grochówka. Podczas dożynek zostały również przygotowane stoiska tematyczne: stoisko informacyjne dotyczące przemocy przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Dzikowie, stoisko "Otulakowa Zagroda" a także stoisko kulinarne przygotowane przez KGW Ułazów. Podczas dożynek była również możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dożynek oraz za wsparcie i pomoc.

Galeria zdjęć

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska