Uroczystość patriotyczno-religijna


W środę 15 września 2021 r. w Starym Dzikowie odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna dla uczczenia Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy września 1939 roku bitew obronnych Ziemi Lubaczowskiej, w okolicach Dzikowa, Oleszyc i Ułazowa.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką na placu przy Szkole Podstawowej w Starym Dzikowie, skąd uczestnicy uroczystości przeszli do Kościoła na uroczystą Mszę Św. odprawioną przez ks. Roberta Mokrzyńskiego – proboszcza Parafii w Starym Dzikowie w asyście ks. Rafała Łukiewicza – wikarego Parafii w Starym Dzikowie. Po zakończeniu mszy uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierownictwem p. Joanny Krzeszowiec.

Z kościoła wszyscy udali się na cmentarz w Starym Dzikowie, gdzie Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński powitał zaproszonych gości oraz przybliżył wydarzenia września 1939 r., po czym głos zabrał Starosta Lubaczowski Zenon Swatek. Następnie delegacje oddały hołd Obrońcom Ojczyzny poprzez złożenie kwiatów i zniczy pod Mogiłą Bohaterskich Obrońców Ojczyzny upamiętniającą te tragiczne wydarzenia.

Na uroczystości patriotyczne przybyły delegacje i poczty sztandarowe: Powiatu Lubaczowskiego ze Starostą Zenonem Swatkiem, Miasta i Gminy Oleszyce z Burmistrzem Andrzejem Gryniewiczem, Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie z Dyrektorem Edytą Panek, Szkoły Podstawowej w Cewkowie z Dyrektorem Andrzejem Buksakiem, Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie z Dyrektorem Kazimierą Tracz oraz delegacje uczniów z obu szkół. Przy składaniu kwiatów pod pomnikiem asystowali harcerze ze Szkoły Podstawowej w Cewkowie.

Uroczystości takie wspierają w dużej mierze proces wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i poszanowaniu tradycji.

Galeria zdjęć

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska