Małżonkowie z gminy Stary Dzików świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego


"Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" – takie odznaczenie od Prezydenta RP otrzymało 27 par z gminy Stary Dzików, które 12 stycznia 2022 r. roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W samej uroczystości uczestniczyło 20 par (7 par z powodów zdrowotnych nie wzięło udziału w uroczystości).

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim i jest przyznawany przez Prezydenta RP.

W dniu 12 stycznia 2022 r. w Gmina Stary Dzików zorganizowała w Domu Weselnym "Biały Dworek" w Starym Dzikowie uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" dla 20 par pochodzących z terenu Gminy Stary Dzików. Uroczystość rozpoczęto od Mszy świętej w intencji małżonków w kościele parafialnym w Starym Dzikowie koncelebrowanej przez księdza Proboszcza Roberta Mokrzyńskiego, księdza Proboszcza Grzegorza Stankiewicza oraz księdza Proboszcza Piotra Ciećkiewicza. Po mszy Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się do Domu Weselnego "Biały Dworek".

Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznawane przez Prezydenta RP wręczył Jubilatom Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński. Jubilaci otrzymali również dyplomy, upominki oraz kwiaty wręczane przez Starostę Lubaczowskiego Zenona Swatka, Członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka, Przewodniczącego Rady Gminy Stary Dzików Bogdana Ozimka oraz zaproszonych księży.

Wydarzenie było niezwykle podniosłe. Życzenia pomyślności i szczęścia na jeszcze wiele długich wspólnych lat złożyli Jubilatom Wójt Gminy Tomasz Jabłoński, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek oraz przewodniczący Rady Gminy Stary Dzików Bogdan Ozimek. Był toast wzniesiony przez Wójta Gminy oraz symboliczna lampka szmpana. Kolejna część uroczystości to obiad dla Jubilatów i zaproszonych gości, jubileuszowy tort oraz długie rozmowy przy kawie.

Imprezę uświetnił występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie pod kierownictwem Pani Joanny Krzeszowiec. Dodatkowo do tańca przygrywał zaproszony muzyk, który "na żywo" wykonał wiele utworów z lat młodości Jubilatów i tym samym niektórych porwał do tańca.

Mamy nadzieję, że goście będą mile wspominać czas spędzony razem z nami, a pamiątkowe zdjęcia każdej pary pozwolą na długie lata upamiętnić tę uroczystość.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu, wzajemnej miłości oraz w otoczeniu najbliższych. Niech ten jubileusz i kolejne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.

Uroczystość prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Edyta Panek. Gminny Ośrodek Kultury przygotował też dekorację sali. Całość imprezy przygotował i koordynował Sekretarz Gminy Marek Buczko oraz Tadeusz Nieckarz z Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Dzikowie.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:

1. Maria i Marian Brzyscy
2. Maria i Michał Czerniak
3. Maria i Władysław Gancarz
4. Maria i Stanisław Hulak
5. Aniela i Jan Jabłońscy
6. Franciszka i Mikołaj Jabłońscy
7. Genowefa i Bronisław Jabłońscy
8. Janina i Julian Kamela
9. Ludwika i Władysław Koziccy
10. Maria i Franciszek Martyn
11. Maria i Jan Mieczysław Nieckarz
12. Janina i Jan Obszańscy
13. Maria i Stanisław Ożga
14. Eugenia i Julian Pokrywka
15. Krystyna i Franciszek Pokrywka
16. Maria i Tadeusz Pokrywka
17. Aniela i Władysław Pryjma
18. Genowefa i Michał Pryjma
19. Janina i Franciszek Różańscy
20. Łucja i Edward Stachów
21. Maria i Ryszard Syryło
22. Józefa i Zygmunt Śliwa
23. Krystyna i Edward Tomków
24. Janina i Edward Wach
25. Genowefa i Michał Witko
26. Genowefa i Jan Żyła
27. Józefa i Mieczysław Żyła


Galeria zdjęć

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska