Festyn w Starym Dzikowie, 05.07.2009

W niedzielę 5 lipca 2009 r. na stadionie KS „Victoria” Stary Dzików odbył się festyn sportowo-rekreacyjny.
Około godziny 13.30 Wójt Gminy Stary Dzików Aniela Hulak powitała gości i poprosiła Starostę Lubaczowskiego o otwarcie turniejów, po czym wystąpili organizatorzy i zaproszeni goście w osobach Józefa Michalika Starosty Lubaczowskiego, Adama Tracza Przewodniczącego Rady Gminy Stary Dzików i Mikołaja Biesagi Burmistrza Niemirowa (Ukraina). Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt programu festynu czyli międzynarodowy turniej piłki nożnej o puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego z udziałem zespołów KS Niemirów (Ukraina), Czarni Oleszyce, Czerwoni Cewkow i Victoria Stary Dzików. Turniej wygrała drużyna z Oleszyc pokonując w finale zespół z Niemirowa 3:2. W meczu o trzecie miejsce Victoria pokonała Czerwonych 3:0. Wcześniej, w kwalifikacjach do finału, Victoria przegrała z Niemirowem 0:1, a Czarni pokonali Czerwonych 3:0. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Marcin Kowal z Oleszyc, który był najlepszym strzelcem (3 bramki). Turniej prowadził Józef Ozimek a sędziowali Józef Pukas, Paweł Paryniak i Mirosław Hanus.
Drugim ważnym punktem programu był turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stary Dzików. W tym turnieju też najlepsi byli zawodnicy z Oleszyc, drugie miejsce zajęła reprezentacja Nowego Dzikowa, a trzecie – Starego Dzikowa. Turniej prowadził i sędziował Stanisław Staroń.
Odbyły się też różnorakie zawody dla dzieci, jak bieg w workach, rzut piłką do kosza, rzut kółkiem (ringo) do celu i przeciąganie liny. Zawody te prowadził Leszek Król Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.
W biegu w workach zwyciężył Adrian Ozimek, 2. miejsce zajął Marcin Kamiński a 3. – Bartosz Pata.
Konkurs rzutów piłką do kosza wygrał Damian Mach, 2. miejsce zajął Fabian Stachów, a 3. – Adrian Ozimek.
W konkursie rzutów kółkiem do celu najlepszy był Artur Skrzypiec, 2. miejsce przypadło Witoldowi Pawlikowi, a 3. – Adrianowi Ozimkowi.
W konkursie przeciągania liny zwyciężył zespół w składzie: Marcin Kamiński, Adrian Ozimek, Bartosz Pata i Agata Choma; 2. miejsce: Marcin Ozimek, Rafał Bander, Artur Skrzypiec i Jolanta Goraj; 3. – Witold Pawlik, Michał Ozimek, Szymon Sokal i Lidia Sadlej.
Najlepsi otrzymali puchary, nagrody i dyplomy ufundowane i wręczane przez: Anielę Hulak – Wójta Gminy Stary Dzików (w imieniu swoim i Starosty Lubaczowskiego, który musiał wcześniej opuścić festyn), Józefa Ozimka – Prezesa KS Victoria Stary Dzików i Leszka Króla – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.
W przerwie pierwszego meczu turnieju piłki nożnej z pokazem tanecznym wystąpiła dziecięca grupa artystyczna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie pod kierunkiem Elżbiety Rokosz i Stanisławy Król.
W przerwach meczów piłki nożnej przygrywał zespół muzyczny HAYA.
Były też atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, samochodziki, trampolina, pop-corn, wata cukrowa, napoje i słodycze, kiełbaski z grilla.
Festyn zakończył się darmową zabawą taneczną przy zespole LASER.