50-lecie pożycia małżeńskiego, Stary Dzików, 01.06.2009

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które na zawsze pozostają w jego pamięci. Złote Gody to wyjątkowe święto, obchodzone po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To zarazem symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Pół wieku temu powiedzieli sobie sakramentalne „tak” małżonkowie, którzy spotkali się na wspólnej uroczystości wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Pierwszego czerwca 34 pary z naszej gminy, które zawarły związek małżeński w latach 1955-1958 powrócili pamięcią do tamtych chwil.
Będąc razem przez ponad pół wieku, jak to w życiu bywa przeżywali wzloty i upadki. Pewnie nie raz zupa była za słona, czy zlew przeciekał, lecz zawsze znalazło się rozwiązanie.
Pracownicy Urzędu Gminy wraz z Proboszczem Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie zorganizowali uroczystość mającą na celu uhonorowanie Dostojnych Jubilatów. Jubileusz rozpoczęto mszą świętą celebrowaną przez Proboszcza Parafii Stary Dzików, ks. Piotra Podbornego i ks. Jerzego Trusia, Proboszcza Parafii Niemstów przy asyście ks. Wiesława Knapa. Uroczystość uświetniła wzruszająca część artystyczna przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, którzy w tym dniu obchodzili również „Dzień Patrona Szkoły – ks. Jana Twardowskiego”. Piękna recytacja wierszy ks. Jana Twardowskiego wraz z powagą prezentowanej muzyki stworzyły niezwykły klimat. O wzruszenie nietrudno, kiedy słyszy się bliską sercu poezję, ukazującą uniwersalne wartości. Wystarczyło spojrzeć na pełne powagi i zadumania twarze, by przekonać się, że problematyka utworów tego poety dociera do każdego - do tych najmłodszych, jak i najstarszych słuchaczy.
Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się dalsza część uroczystości. Aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonał Wojewoda Podkarpacki, Pan Mirosław Karapyta, który jednocześnie złożył wszystkim życzenia. Do życzeń dołączyli się: Wójt Gminy Stary Dzików Pani Aniela Hulak oraz Starosta Lubaczowski Pan Józef Michalik. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Uroczystość uświetniono lampką szampana oraz wspólnym uroczystym obiadem przygotowanym przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, a Dostojnym Jubilatom przygrywała kapela „Gacoki” z Gaci.
Organizatorzy dziękują wszystkim Jubilatom, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Były łzy wzruszenia i radości ze wspólnego spotkania. Jakże trafnie uczucia te wyraził ks. Twardowski w swojej poezji.
50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili następujący jubilaci:
1. Rozalia i Jan Jaszczyszyn z Cewkowa
2. Eugenia i Jan Otulak z Cewkowa
3. Maria i Władysław Jabłońscy z Cewkowa
4. Julia i Michał Nieckarz z Cewkowa
5. Genowefa i Józef Granisz z Cewkowa
6. Teresa i Kazimierz Żyła z Cewkowa
7. Maria i Franciszek Wawrejko z Cewkowa
8. Franciszka i Stanisław Wyrwa z Cewkowa
9. Franciszka i Jan Szawara z Cewkowa
10. Maria i Klemens Otulak z Cewkowa
11. Aniela i Józef Brzyscy z Cewkowa
12. Czesława i Leopold Hulak z Nowego Dzikowa
13. Zofia i Stanisław Gazdan z Nowego Dzikowa
14. Aniela i Marian Jabłońscy z Nowego Dzikowa
15. Czesława i Karol Cybulscy z Nowego Dzikowa
16. Maria i Józef Horajscy z Nowego Dzikowa
17. Eugenia i Władysław Panek z Nowego Dzikowa
18. Janina i Józef Jabłońscy z Nowego Dzikowa
19. Eugenia i Julian Hawrylak z Nowego Dzikowa
20. Maria i Franciszek Guzina z Nowego Dzikowa
21. Franciszka i Jarosław Wakszyńscy z Nowego Dzikowa
22. Aniela i Wawrzyniec Krzyszowicz z Moszczanicy
23. Janina i Jan Sroka z Moszczanicy
24. Anna i Jan Szykuła z Moszczanicy
25. Emilia i Stanisław Jabłońscy z Moszczanicy
26. Maria i Włodzimierz Krupka z Moszczanicy
27. Julia i Tadeusz Duda z Moszczanicy
28. Władysława i Józef Sobczyszyn ze Starego Dzikowa
29. Rozalia i Henryk Goch ze Starego Dzikowa
30. Zofia i Ludwik Witko ze Starego Dzikowa
31. Aniela i Stefan Kasprzyk ze Starego Dzikowa
32. Czesława i Zdzisław Argasińscy ze Starego Dzikowa
33. Stanisława i Jan Jakubiec ze Starego Dzikowa
34. Krystyna i Adam Ruccy ze Starego Dzikowa
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska