Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, Stary Dzików, 27.08.2006

Dożynki rozpoczęły się zbiórką uczestników korowodu dożynkowego przy Gminnym Ośrodku Kultury, skąd po uformowaniu korowodu nastąpił przemarsz do Kościoła.
O godzinie 12:00 w Kościele parafialnym w Starym Dzikowie rozpoczęła się Msza Święta, w czasie której poświęcono wieńce dożynkowe. Następnie korowód przemaszerował na stadion sportowy. Czas oczekiwania na rozpoczęcie części oficjalnej umilał zgromadzonym koncert Orkiestry Towarzystwa Muzycznego w Lubaczowie.
O godzinie 14:00 wystąpieniem Wójta Gminy Stary Dzików Anieli Hulak rozpoczęła się część oficjalna, w czasie której nastąpiło wręczenie chlebów dożynkowych - symbolu plonów, które następnie zostały podzielone między zgromadzonych. Staroście Powiatu chleb wręczyli powiatowi starostowie dożynek, którymi byli: Elżbieta Gancarz z Moszczanicy i Leon Sopel ze Starych Oleszyc. Natomiast Wójtowi Gminy Stary Dzików - starostowie gminni: Teresa Goraj i Leszek Grochowicz - mieszkańcy Starego Dzikowa. Następnie przemówienie wygłosił Starosta Powiatu Lubaczowskiego Józef Michalik. Po nim przemawiali zaproszeni goście w osobach Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty i radnego Powiatu Lubaczowskiego Zygmunta Gmyrka oraz goście zza wschodniej granicy: Wójt Gminy Niemirów Mikołaj Biesaga i Naczelnik Wydziału Rolnictwa z Jaworowa Roman Wereszczyński.
Po tym, około godziny 15:00, rozpoczęła się część artystyczna, która składała się z: konkursu wieńców dożynkowych, występów zespołów folklorystycznych, kapel ludowych i Gimnazjalnej Grupy Tanecznej z Cewkowa, wystawy rolniczej, konkursu kulinarnego, wystawy rękodzieła ludowego, loterii fantowej, w której główną wygraną była spalinowa kosiarka do trawy ufundowana przez firmę HUSQVARNA i turnieju w grach komputerowych.
Można było pojeździć konną bryczką, a także wierzchem na koniu lub kucyku.
Były też atrakcje dla dzieci w postaci jazdy samochodzikami, zjeżdżalni i trampoliny.
W konkursie wieńców dożynkowych twórcy wszystkich wieńców otrzymali nagrody, z czego trzy najlepsze - specjalne i równorzędne wyróżnienia (Budomierz, Cewków Wola i Stare Oleszyce).
Ogromnym zainteresowaniem zgromadzonych cieszył się konkurs kulinarny. Także w tym konkursie wszyscy autorzy potraw otrzymali nagrody.
Turniej w grach komputerowych wygrał Hubert Żyła z Oleszyc i w nagrodę otrzymał kamerę internetową. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał klawiaturę multimedialną. Nagrodą za trzecie miejsce była mysz optyczna. Turniej przeprowadziła i nagrody ufundowała firma GB Komputer.
Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna, która trwała prawie do rana.
Dożynki prowadził Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Lubaczowie Marian Bobecki.
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska