Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2009

W środę 11 listopada 2009r. w Starym Dzikowie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Starym Dzikowie.
Po mszy świętej poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe wraz z mieszkańcami gminy przemaszerowały pod pomnik przy Urzędzie Gminy poświęcony żołnierzom niepodległości, uczestnikom narodowych powstań, polskim żołnierzom I i II Wojny Światowej, żołnierzom Armii Krajowej oraz Batalionów Chłopskich.
Pod pomnikiem wieńce i wiązanki złożyli w imieniu mieszkańców Wójt Gminy i Proboszcz Parafii Stary Dzików oraz delegacje Rady Gminy Stary Dzików, Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Stary Dzików, Zespołu Szkół w Cewkowie, nauczycieli Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, uczniów Zespołu Szkól w Starym Dzikowie, Klubu Seniora, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Zespołu Śpiewaczego „Dzikowianie” i Koła Gospodyń Wiejskich z Cewkowa Woli.
W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Gminy Stary Dzików, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Dzików w Starym Dzikowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Cewkowie.
Po części oficjalnej Wójt Gminy Pani Aniela Hulak zaprosiła uczestników uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie na uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Starym Dzikowie.
Poczet Sztandarowy Związku Kombatantów z opiekunem Sabiną Gudz
Przemarsz do kościoła
Poczet Sztandarowy Gminy Stary Dzików
Przemarsz do kościoła
Przemarsz z kościoła pod pomnik przy Urzędzie Gminy
Przemarsz pod pomnik
Delegacja Klubu Sseniora
Przemówienie Wójta Gminy Stary Dzików pod pomnikiem
Uczestnicy uroczystości
Uczestnicy uroczystości
Uczestnicy uroczystości
Wiązankę od Związku Kombatantów składa Sabina Gudz
Wiązanka od uczniów Zespołu Szkół w Starym Dzikowie
Wiązanka od Hufca ZHP w Starym Dzikowie
Wiązanka od Banku Spółdzielczego w Starym Dzikowie
Kwiaty od Koła Łowieckiego „Jeleń”
Wiązanka od Klubu Seniora
Wiązanka od Zespołu Szkół w Cewkowie
Delegacja KGW w Cewkowie Woli
Delegacja Rady Gminy Stary Dzików
Wiązankę składają Wójt Gminy Aniela Hulak i Proboszcz Parafii Stary Dzików ks. Piotr Podborny
Akademia w GOK-u
Akademia
Akademia
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska