Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2010

W czwartek 11 listopada 2010r. w Starym Dzikowie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Starym Dzikowie.
Po mszy świętej poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe wraz z mieszkańcami gminy przemaszerowały pod pomnik przy Urzędzie Gminy poświęcony żołnierzom niepodległości, uczestnikom narodowych powstań, polskim żołnierzom I i II Wojny Światowej, żołnierzom Armii Krajowej oraz Batalionów Chłopskich.
W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Gminy Stary Dzików, Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec w Starym Dzikowie, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Cewkowie.
Pod pomnikiem wieńce i wiązanki złożyli w imieniu mieszkańców Wójt Gminy Aniela Hulak oraz delegacje Zespołu Szkół w Cewkowie, nauczycieli Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, uczniów Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Klubu Seniora, Banku Spółdzielczego w Starym Dzikowie, Koła Łowieckiego „Jeleń” w Oleszycach, Zespołu Śpiewaczego „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, sołectwa i parafii Cewków, sołectwa Stary Dzików oraz Rewiru Dzielnicowych Policji w Starym Dzikowie.
Po części oficjalnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez Zespół Szkół w Cewkowie.
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska