Festyn sportowo-rekreacyjny, Stary Dzików, 03.07.2011

W niedzielę 3 lipca 2011r. na stadionie Klubu Sportowego „Victoria” Stary Dzików odbył się festyn sportowo-rekreacyjny.
Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka powitała gości i poprosiła Starostę Lubaczowskiego Józefa Michalika o otwarcie turniejów sportowych, po czym wystąpili organizatorzy i Starosta Lubaczowski.
Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt programu festynu czyli turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego „LATO 2011” z udziałem zespołów: „Victoria” Stary Dzików, „Pogoń-Sokół” Lubaczów, „Ursus” Dachnów i „Juvenia” Cieszanów. Puchar Starosty wywalczyła drużyna „Victorii”, drugie miejsce zajął „Pogoń-Sokół”, a trzecie ”Ursus”.
Wyniki meczów:
Półfinał: Pogoń-Sokół Lubaczów – Juvenia Cieszanów 2:1
Półfinał: Victoria Stary Dzików – Ursus Dachnów 5:1
Mecz o III miejsce: Juvenia Cieszanów – Ursus Dachnów 1:3
Finał: Victoria Stary Dzików – Pogoń-Sokół Lubaczów 3:3 karne 3:1
Turniej sędziowali: Józef Pukas, Piotr Krzych i Paweł Paryniak.
Drugim ważnym punktem programu był turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stary Dzików. W tym turnieju najlepsza była drużyna „Wojak Team” ze Starego Dzikowa (kapitan Mikołaj Tkaczyk), 2. miejsce zajęła „Grupa Szybkiego Reagowania” (kapitan Waldemar Peszko), trzecie – „SunProfit” (kapitan Czarek Ciejka), czwarte – „Dziadki” z Nowego Dzikowa (kapitan Stanisław Krawiec), piąte – „Pszczółki” z Gimnazjum w Starym Dzikowie (kapitan Anna Krawiec). Turniej prowadził Tadeusz Jabłoński, a sędziowali Wiesław Król i Edmund Nieckarz.
Odbyły się także konkurencje dla dzieci, jak bieg w workach, rzut piłką do kosza, rzut kółkiem na pal i strzał na bramkę. Zawody te prowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie Leszek Król.
W biegu w workach zwyciężyła Gabriela Ozimek z Jarosławia, 2. miejsce – Marcin Ozimek ze Starego Dzikowa, 3. – Hubert Ozimek z Jarosławia. Konkurs rzutów piłką do kosza wygrał Dariusz Grzebiennik ze Starego Dzikowa, 2. miejsce zajęła Izabela Żyła ze Starego Dzikowa a 3. – Gabriela Ozimek z Jarosławia. W konkursie rzutów kółkiem na pal najlepszy był Michał Ozimek ze Starego Dzikowa, 2. miejsce przypadło Gabrieli Ozimek z Jarosławia, a 3. – Izabeli Żyle ze Starego Dzikowa. Konkurs strzału na bramkę wygrał Hubert Ozimek z Jarosławia, 2. miejsce – Dawid Sobczyszyn ze Starego Dzikowa, 3. – Marcin Ozimek ze Starego Dzikowa.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy, które wręczali: Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie Mariusz Frant w imieniu Starosty Lubaczowskiego, Wójt Gminy Stary Dzików, Prezes KS „Victoria” Stary Dzików Józef Ozimek i Leszek Król.
Były też atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, samochodziki, trampolina, napoje i słodycze, kiełbaski z grilla.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek i napoje przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.
Festyn zakończył się darmową zabawą taneczną przy zespole „FOCUS” z Tomaszowa Lubelskiego.