XXVI "Spotkanie z Kulturą", 31.07.2011

Pod znakiem deszczowej pogody odbyło się w niedzielę 31 lipca 2011r. kolejne, już 26. „Spotkanie z kulturą” organizowane jak co roku przez gminę Stary Dzików i gminę Obsza. Nawet pomimo braku słońca na coroczną imprezę na Moszczanicę pod las Obszański przybyli wielbiciele dobrej ludowej muzyki i rozrywki.
Uroczystość jak co roku otworzyli gospodarze obu gmin Pani Barbara Małecka Wójt Gminy Stary Dzików oraz Andrzej Placek Wójt Gminy Obsza, którzy powitali gości i mimo niesprzyjającej pogody życzyli dobrej zabawy. Następnie dyrektorzy Ośrodków Kultury Bożena Bednarczuk i Leszek Król zaprezentowali przebieg imprezy i przedstawiali kolejnych wykonawców. Na początek wystąpił zespół „Hetmańscy Sarmaci” który rozgrzał widownię, następnie na przemian występowały zespoły z obu gmin: Zespół Śpiewaczy z Moszczanicy wraz z Kasią Wojciechowską, solistka Lidia Sadlej, zespół z Woli Obszańskiej, Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, solistka Dagmara Buksak laureatka konkursu piosenki „Śpiewać każdy może”, zespół śpiewaczy z Olchowca, grupa taneczna ze Starego Dzikowa pod opieką Bogdana Ozimka, orkiestra dęta z Obszy.
Gwiazdą tegorocznego „Spotkania z Kulturą” był zespół „ENEJ”, który na swój występ przyciągnął ogromne rzesze fanów. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy zespole „Master Fox”.

Zdjęcia: Stanisława Król
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska