Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2011

W dniu 11 listopada 2011 r. podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Starym Dzikowie została uczczona 93. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik obok Urzędu Gminy, gdzie po krótkim przemówieniu okolicznościowym Wójta Gminy Pani Barbary Małeckiej, delegacje z poszczególnych miejscowości z gminy Stary Dzików złożyły wiązanki kwiatów. W kolejności wiązanki składały delegacje: Wójt Gminy Barbara Małecka, proboszcz parafii Stary Dzików Piotr Podborny, Sekretarz Gminy Krystyna Jabłońska i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Zając, następnie pracownicy Rewiru Dzielnicowych w Starym Dzikowie, młodzież Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, Klub Seniora, Związek Kombatantów, Bank Spółdzielczy w Starym Dzikowie, Koło Łowieckie „Jeleń”, dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Cewkowie, Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Nowego Dzikowa, dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dzikowie, przedstawiciele wsi Cewków, Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa, dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.
W uroczystości wzięły udział również poczty sztandarowe: Gminy Stary Dzików, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, OSP w Starym Dzikowie, OSP w Cewkowie, OSP w Ułazowie i Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
Po odprowadzeniu pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Starym Dzikowie przy współudziale Zespołu „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa.
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska