Festyn sportowo-rekreacyjny, Stary Dzików, 01.07.2012

W niedzielę 1 lipca 2012 r. na stadionie Klubu Sportowego „Victoria” Stary Dzików odbył się festyn sportowo-rekreacyjny.
Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka powitała gości i poprosiła Starostę Lubaczowskiego Józefa Michalika o otwarcie turnieju, po czym wystąpili organizatorzy i Starosta Lubaczowski.
Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt programu, czyli turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego „LATO 2012” z udziałem zespołów: KS „Victoria” Stary Dzików, MKS „Pogoń-Sokół” Lubaczów, KS „Juvenia” Cieszanów oraz drużyny ze Słowacji – TJ FK Jasenov. Puchar Starosty wywalczyła drużyna z Jasenova, drugie miejsce zajęła „Victoria”, trzecie „Pogoń-Sokół”, a czwarte „Juvenia”.
Victoria – TJ FK Jasenov 1:2
Mecze sędziowali Józef Pukas, Paweł Paryniak i Piotr Krzych.
Drugim ważnym punktem programu był turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stary Dzików. W turnieju wzięły udział 4 drużyny, a najlepsza była drużyna zorganizowana przez Sebastiana Horajskiego z Nowego Dzikowa.
Odbyły się także konkurencje dla dzieci, jak bieg w workach, rzut piłką do kosza, rzut kółkiem na pal, strzał na bramkę, toczenie rafki patykiem i przeciąganie liny.
W biegu w workach zwyciężył Marcin Ozimek ze Starego Dzikowa, 2. miejsce – Michał Ozimek ze Starego Dzikowa, 3. – Gabriela Ozimek z Jarosławia. Konkurs rzutów piłką do kosza wygrał Adam Jabłoński z Nowego Dzikowa, 2. miejsce zajął Dariusz Grzebiennik ze Starego Dzikowa a 3. – Klaudia Cierpisz ze Starego Dzikowa. W konkursie rzutów kółkiem na pal najlepsza była Karolina Pipka ze Starego Dzikowa, 2. miejsce przypadło Dariuszowi Grzebiennikowi ze Starego Dzikowa, a 3. – Marcinowi Ozimkowi ze Starego Dzikowa. Konkurs strzału piłką do małej bramki wygrał Krzysztof Gradowicz ze Starego Dzikowa, 2. miejsce – Maciej Syryło ze Starego Dzikowa, 3. – Marcin Ozimek z Jarosławia. Toczenie rafki patykiem wygrał Marcin Ozimek, 2. miejsce – Karolina Pipka, a 3. – Michał Czajkowski. W konkurencji przeciągania liny wygrała drużyna w składzie: Karolina Pipka, Izabela Żyła, Michał Czajkowski, Michał Ozimek, Grzegorz Sadlej.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy, które wręczali: Wójt Gminy Stary Dzików, Prezes KS „Victoria” Józef Ozimek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Leszek Król.
Były też atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, samochodziki, trampolina, napoje i słodycze, kiełbaski z grilla.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek i napoje przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.
Festyn zakończył się darmową zabawą taneczną przy zespole „THE GRAND” z Zamościa.