XXVII "Spotkanie z Kulturą", 22.07.2012

Słoneczna niedziela 22 lipca 2012 r. przyciągnęła tłumy widzów na kolejne „XXVII Spotkanie z Kulturą”. Imprezę rozpoczęli dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury – Leszek Król ze Starego Dzikowa i Bożena Bednarczuk z Obszy, następnie wójtowie obu gmin Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików oraz Andrzej Placek – Wójt Gminy Obsza powitali zaproszonych gości oraz wszystkich, którzy przybyli na spotkanie. W spotkaniu uczestniczył oraz złożył życzenia organizatorom i uczestnikom Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta.
Część artystyczna rozpoczęła się od debiutu scenicznego grupy seniorów z gminy Stary Dzików, następnie kolejno wystąpiły zespoły z gmin Stary Dzików i Obsza: „Zamszanki” z Zamchu, „Stokrotki” z Cewkowa Woli, zespół z Jasenowa na Słowacji, kapela biesiadna „Brzózanie” z Brzózy Królewskiej, Koła Gospodyń Wiejskich z Ułazowa i Babic, zespół taneczny „GGT” ze Starego Dzikowa, Marta Szynal z Woli Obszańskiej, Jessica Wrębiak z Nowego Dzikowa i orkiestra dęta z Obszy. Następnie wystąpił zespół kabaretowy „Viva Miraż” z Ukrainy i gwiazda wieczoru – zespół discopolo „Verdis” z Podlasia. Całonocna zabawa taneczna odbyła się przy zespole „The Great” z Obszy.
Podczas spotkania odbył się konkurs dań kulinarnych z regionu Podkarpacia i Lubelszczyzny, oceniany przez komisję powołaną przez organizatorów a dania przygotowane zostały przez panie z Moszczanicy, Nowego Dzikowa i Woli Obszańskiej.
W przeddzień spotkania w Woli Obszańskiej odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami radnych z gminy Stary Dzików i gminy Obsza – zwycięzcą została drużyna z Obszy.
Program prowadzili: Edyta Panek z gminy Stary Dzików i Stanisław Wróbel z gminy Obsza.

Tekst: Stanisława Król
Zdjęcia: Zuzanna Ozimek, Stanisława Król
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska