Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2012

W niedzielę 11 listopada 2012 r. podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Starym Dzikowie została uczczona 94. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik obok Urzędu Gminy, gdzie po krótkim przemówieniu okolicznościowym Wójta Gminy Pani Barbary Małeckiej, delegacje z poszczególnych miejscowości z gminy Stary Dzików złożyły wiązanki kwiatów. W kolejności wiązanki składały delegacje: Wójt Gminy Barbara Małecka w asyście Sekretarza Gminy Krystyny Jabłońskiej, Rada Gminy na czele z Przewodniczącym Stanisławem Zającem, młodzież Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koło Łowieckie „Jeleń”, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Cewkowie, Pracownicy Rewiru Dzielnicowych w Starym Dzikowie, Bank Spółdzielczy w Starym Dzikowie, Klub Seniora, Związek Kombatantów, Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, miejscowość Nowy Dzików, Sołtys wsi Stary Dzików, miejscowość Cewków, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa oraz Gminnego Ośrodka Kultury.
W uroczystości wzięły udział również poczty sztandarowe: Gminy Stary Dzików, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, OSP w Starym Dzikowie, OSP w Cewkowie, OSP w Ułazowie i Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
Po odprowadzeniu pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Cewkowie.
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska