Strona główna -> GALERIE -> I Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami

I Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami, Zabiała, 16.09.2013

Wrzesień to miesiąc, który większości Polakom kojarzy się z wydarzeniami polskiego września 1939 r. 16 września br. w Oleszycach zorganizowano I (rowerowy) Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami oraz prelekcję o wydarzeniach września 1939 r. na ziemi oleszyckiej wraz z koncertem pieśni patriotyczno-żołnierskiej.
Wyścig miał na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie filantropii. Mogli w nim uczestniczyć uczniowie Publicznego Gimnazjum w Oleszycach, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu powiatu lubaczowskiego; w kategorii Gimnazjum – dziewczyny, chłopcy; Open – kobiety, mężczyźni.
W wyścigu rowerowym w kategorii Open – kobiety piękny sukces odniosły mieszkanki gminy Stary Dzików, które zdominowały podium – 1. miejsce zajęła Dorota Kuraszyńska a 3. – Danuta Lis. Pozostałe Panie osiągnęły również bardzo wysokie czasy przejazdu.
Czas spędzony na przejażdżkach rowerowych jest świetną forma spędzenia wolnego czasu, podobnie jak kontakt z naturą oglądaną na trasie. Odrobina rywalizacji jak widać na załączonych zdjęciach pozwala na osiąganie takich wyników.

Gratulujemy.

Tekst: Marek Buczko
Zdjęcia: Jan Guszta

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska