Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2013

W poniedziałek 11 listopada 2013 r. została uczczona 95. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Starym Dzikowie odprawił ksiądz podporucznik Łukasz Hubacz kapelan 6. Brygady Powietrznodesantowej przy asyście wikariusza parafii Stary Dzików księdza Pawła Badacha. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik obok Urzędu Gminy, gdzie po krótkim przemówieniu okolicznościowym Wójta Gminy Pani Barbary Małeckiej, delegacje z poszczególnych miejscowości z gminy Stary Dzików złożyły wiązanki kwiatów.

W kolejności wiązanki składały delegacje: Wójt Gminy Barbara Małecka w asyście żołnierzy 6. Brygady Powietrznodesantowej, Rada Gminy na czele z Przewodniczącym Stanisławem Zającem, uczniowie Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koło Łowieckie „Jeleń” w Oleszycach, Bank Spółdzielczy w Starym Dzikowie, Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich z Cewkowa Woli, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Starym Dzikowie, przedstawiciele miejscowości Cewków, Stary Dzików, Nowy Dzików, Gminnego Ośrodka Kultury, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Cewkowie, Ochotnicza Straż Pożarna z Ułazowa.
W uroczystości wzięły udział również poczty sztandarowe: Gminy Stary Dzików, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Związku Kombatantów, OSP w Starym Dzikowie, OSP w Cewkowie, OSP w Ułazowie, OSP w Moszczanicy i Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Po odprowadzeniu pocztów sztandarowych uczestnicy udali się do hali sportowej na uroczystą akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Starym Dzikowie oraz szkoły filialnej w Ułazowie. W czasie akademii odznaką Ministra Ochrony Środowiska "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" uhonorowany został pan Marian Fiutowski – leśniczy leśnictwa Czerniakowa Buda.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej bardzo ważnej dla każdego Polaka uroczystości.

Tekst: Edyta Panek
Zdjęcia: Stanisława Król

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska