Gminno-Parafialne Święto Plonów, Nowy Dzików, 07.09.2014

Pierwsza słoneczna niedziela września była okazją do spotkania się rolników, rodzin, tradycji i folkloru na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Nowym Dzikowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji rolników odprawioną przez wikariusza parafii Stary Dzików ks. Pawła Badacha w asyście Proboszcza Parafii w Cewkowie księdza Grzegorza Stankiewicza. Następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy świetlicy, gdzie na ustawionej i pięknie przystrojonej scenie Wójt Gminy Stary Dzików Pani Barbara Małecka podziękowała za otrzymane dary wręczone podczas Mszy Św. przez sołtysów i przedstawicieli poszczególnych miejscowości naszej gminy. Dary z tegorocznych zbiorów złożyli również starostowie tegorocznych dożynek: Danuta Samagalska i Andrzej Grzebiennik - rolnicy z Nowego Dzikowa. Wójt Gminy Barbara Małecka podziękowała wszystkim za przybycie i udział w dożynkach, a mieszkańcom Nowego Dzikowa za trud włożony w przygotowanie tak doniosłej uroczystości.

Po części oficjalnej wystąpiły zespoły artystyczne i śpiewacze z naszej gminy oraz Kapela Biesiadna „Tacy Sami”. Podczas dożynek na scenie zaprezentowały się: Zespół „Galicjanki” z Nowego Dzikowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczanicy, Ułazowa, Cewkowa Woli, Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Klub Seniora, a także wokalistki: Julita Grzybek, Marzena Chamiga, Julia Kwaterczak, Natalia Dyndał i Jessica Wrębiak. Panie z Grupy „Relaks” z Nowego Dzikowa wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały poczęstunek dla rolników, gości i występujących zespołów oraz ugotowały grochówkę wojskową w kuchni polowej częstując wszystkich mieszkańców i gości przybyłych na dożynki. Dzieci miały możliwość spędzenia czasu na dmuchanej zjeżdżalni, którą udostępnili właściciele Domu Weselnego „Biały Dworek” Krystyna i Czesław Jabłońscy. Na zakończenie święta odbyła się zabawa dożynkowa, której przygrywał zespół „Salsa” .

Nad oprawą scenariusza oraz prowadzeniem czuwali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie Leszek Król i Edyta Panek.

Tekst: Edyta Panek
Zdjęcia: Edyta Panek, Zbigniew Broź

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska