Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2015

11 listopada dla nas Polaków jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W Gminie Stary Dzików uroczystości związane z upamiętnieniem 97. rocznicy odzyskania Niepodległości, rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Św. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie, która została odprawiona przez Proboszcza Parafii księdza Piotra Podbornego.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik poświęcony żołnierzom niepodległości, uczestnikom narodowych powstań, polskim żołnierzom I i II Wojny Światowej, żołnierzom Armii Krajowej oraz Batalionów Chłopskich. Tam też głos zabrała pani Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików – przypominając jak bardzo ważna jest dla nas pamięć o wszystkich wydarzeniach i ludziach, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.
Pod pomnikiem wieńce i wiązanki złożyli: w imieniu mieszkańców Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka wraz z zastępcą oraz delegacje: Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie, Zespół Szkół w Cewkowie, uczniowie Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Związek Kombatantów, sołtysi miejscowości Stary Dzików, Nowy Dzików i Cewków, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie Oddział w Starym Dzikowie, Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie”, Klub Seniora, KGW z Ułazowa, Cewkowa Woli i Moszczanicy, Koło Łowieckie „Jeleń”, Radni Gminy Stary Dzików, młodzież oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.
Następnie wszyscy się udali do hali sportowej, gdzie mieli okazję obejrzeć Koncert Patriotyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie pod kierownictwem Pani Joanny Krzeszowiec, Edyty Panek i Pana Bogdana Ozimka.
W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Gminy Stary Dzików, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Związku Kombatantów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie, Cewkowie i Moszczanicy.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości.

tekst: Edyta Panek
zdjęcia: Stanisława Król

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska