Strona główna -> GALERIE -> Uroczystość patriotyczno-religijna, Stary Dzików, 15.09.2016

Uroczystość patriotyczno-religijna, Stary Dzików, 15.09.2016

W czwartek 15 września 2016 r. w Starym Dzikowie odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna dla uczczenia Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy września 1939 roku, z bitew obronnych Ziemi Lubaczowskiej, w okolicy Dzikowa, Oleszyc i Ułazowa.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką na placu przy Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie, skąd uczestnicy uroczystości przeszli do Kościoła na uroczystą Mszę Św. odprawioną przez ks. Pawła Badacha – wikariusza Parafii w Starym Dzikowie oraz ks. Grzegorza Stankiewicza – Proboszcza Parafii w Cewkowie. Po mszy św. uczniowie z Zespołu Szkół w Cewkowie pod kierownictwem p. Marii Sobczyszyn i p. Genowefy Maksymowicz przedstawili montaż słowno-muzyczny. Następnie wszyscy udali się na cmentarz w Starym Dzikowie, gdzie Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka powitała zaproszonych gości oraz przybliżyła wydarzenia września 1939 r. Zgromadzone delegacje oddały hołd żołnierzom poprzez złożenie wiązanek pod Mogiłą upamiętniającą te tragiczne wydarzenia.

Na uroczystości patriotyczne przybyły delegacje i poczty sztandarowe: Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach z Burmistrzem Andrzejem Gryniewiczem, Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach z Dyrektorem Szkoły Elżbietą Kuras i Związku Kombatantów ze Starego Dzikowa z p. Sabiną Gudz. W uroczystości uczestniczył też Komendant Komisariatu Policji w Oleszycach podisnp. Robert Sobolewski.

Pod pomnikiem kwiaty złożyła delegacja miejscowych władz samorządowych, dyrekcje Zespołów Szkół oraz poszczególnych klas obu Zespołów.

Apel poległych przygotowali harcerze z Zespołu Szkół w Cewkowie z opiekunem p. Janiną Szkodą.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska