Obchody Narodowego Święta Niepodległości, Stary Dzików, 11.11.2016

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W Gminie Stary Dzików uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy odzyskania Niepodległości, rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Św. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie.

Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik poświęcony żołnierzom niepodległości, uczestnikom narodowych powstań, polskim żołnierzom I i II Wojny Światowej, żołnierzom Armii Krajowej oraz Batalionów Chłopskich. Tam też głos zabrała Barbara Małecka – Wójt Gminy Stary Dzików.

Pod pomnikiem wieńce i wiązanki złożyli: w imieniu mieszkańców Wójt Gminy Stary Dzików wraz z Sekretarzem Gminy Markiem Buczko oraz delegacje: Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie, Zespół Szkół w Cewkowie, Rada Gminy Stary Dzików, Harcerze Komendy Hufca Lubaczów 10 Drużyny im. Marii Konopnickiej w Cewkowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Dzikowie, Klub Sportowy „Victoria” Stary Dzików, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Rewir Dzielnicowych w Starym Dzikowie, Oddział Zarządu Gminnego ZOSP RP w Starym Dzikowie, sołtysi miejscowości Stary Dzików, Nowy Dzików i Cewków, Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie”, Klub Seniora, KGW z Ułazowa, Cewkowa Woli i Moszczanicy, Grupa „Witaminki” z Ułazowa, Koło Łowieckie „Jeleń” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.

Następnie wszyscy się udali do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mieli okazji obejrzeć uroczystą akademię przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Cewkowie.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Gminy Stary Dzików, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie, Cewkowie, Ułazowie i Moszczanicy.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości.

Tekst: Edyta Panek
Zdjęcia: Stanisława Król

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska